Kategorie TwarzUroda

Błędy w pielęgnacji twarzy, które popełnia wiele kobiet. Przez nie pory wyglądają na większe

Martwe komórki skóry, brud, bakterie czy nadmiar olejków mogą zatykać pory i szkodzić kondycji Twojej skóry. Jak więc dbać o skórę twarzy, aby temu zapobiec i czego unikać? Okazuje się, że zbyt duża troska o kondycję twarzy nie zawsze jest kluczem do zdrowej i pięknie wyglądającej cery. I choć staramy się jej pomóc, niektóre nawyki pielęgnacyjne szkodzą jej bardziej niż mogłoby nam się wydawać.

Co możesz zrobić dla skóry swojej twarzy, a czego lepiej unikać?

#1 Bibułki matujące

Bibułki matujące zapewniają ściągnięcie nadmiaru łoju skórnego z twarzy, sprawiając, iż ponownie staje się ona promienna. Zaleca się stosowanie bibułek, kiedy skóra twarzy robi się tłusta lub spocona. Nie należy jednak przesadzać ich używaniem. Jeśli będziesz używać ich zbyt często, zmusisz skórę do produkcji większej ilości łoju skórnego, co może prowadzić do zatkania i powiększenia porów.

Brightside

#2 Wyciskanie się zaskórników i pryszczów

Nikt z nas nie lubi widoku zaskórników czy pryszczy na twarzy. Wyciskanie ich jest więc jak najbardziej zrozumiałe. Nie mniej jednak należy mieć świadomość, że na skórze twarzy znajdują się bakterie. Wyciśnięty pryszcz pozostawia po sobie ranę, która jest narażona na działanie bakterii. Może to tylko pogorszyć sytuację.

#3 Złuszczanie naskórka

Złuszczanie na skórka ma na celu pozbycie się martwych komórek skóry i nadmiaru związków, które mogą blokować pory. I choć ta prosta czynność sprawi, że pory będą mniejsze, należy pamiętać, że złuszczanie naskórka ma sens, kiedy robimy to 1-2 razy w tygodniu. Zbyt częste złuszczanie naskórka może prowadzić do wysuszenia skóry i otworzenia porów, które będą chłonąć bakterie z otoczenia, co może prowadzić do stanów zapalnych skóry czy trądziku.

#4 Suchość skóry

Sucha skóra sprzyja powstawaniu zmarszczek i sprawia, że pory wyglądają na większe. Jak temu zapobiec? Wybierz dobry tonik i krem nawilżający dla danego rodzaju skóry. Kombinację tych dwóch produktów możesz śmiało stosować każdego dnia.

Pixabay

#5 Retuszowanie makijażu

Nie ma nic złego w retuszowaniu makijażu o ile nie jest to robione nagminnie. Skóra twarzy produkuje sebum, a ciągłe poprawianie skóry twarzy makijażem tworzy mieszankę łoju skórnego, brudu i makijażu. Sama sobie odpowiedz, czy taka mieszanka jest dobra skóry. Jeśli zbyt często będziesz retuszować swój makijaż, wypryski na skórze czy trądzik są tylko kwestią czasu.

Stosowanie produktów blokujących pory

Istnieje wiele produktów przeznaczonych do pielęgnacji skóry, co wcale nie oznacza, że należy je stosować na twarz. Do tej grupy możemy zaliczyć chociażby masło kakaowe, olej kokosowy czy krem lanolinowy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę ze tego, że mają one także właściwości odpowiedzialne za zatykanie porów.

Brightside

#7 Posiłki szkodliwe dla skóry

Jesz dużo nabiału, słodyczy, ostrych, smażonych dań lub pijesz alkohol? Nie dziw się, że skóra Twojej twarzy nie wygląda tak, jakbyś tego oczekiwała. Nadmiar wspomnianych produktów może wywołać stany zapalne w organizmie i sprzyja powstawaniu trądziku i innych niepożądanych zmian. Dieta jest więc kluczowym punktem w dbaniu o kondycję skóry.

#8 Ochrona przeciwsłoneczna

Zbyt długa lub zbyt częsta ekspozycja ciała na Słońce także szkodzi Twojej skórze. Usuwa z niej kolagen, elastynę, wodę prowadzi do obkurczania się tkanek, zwiększenia porów, co w konsekwencji sprawia, że wygląd skóry i twarzy pozostawia wiele do życzenia. Stosowanie filtrów przeciwsłonecznych jest więc koniecznością dla osób, które chcą, aby ich skóra była piękna i przede wszystkim zdrowa.

Które z tych błędów popełniałaś?

Źródła: brightside.me
Fotografie: www.flickr.com