Kategorie TwarzUrodaZdrowie

4 błędy, które robisz podczas mycia twarzy. Rujnują Twoją urodę

Jak dbać o cerę twarzy? Mamy wiele metod, niektóre są bardzo proste, jak chociażby mycie twarzy szarym mydłem, inne nieco bardziej skomplikowane. Mowa o koreańskiej metodzie, która składa się z x kroków… Która jest dla nas dobra?

Prawda jest taka, by nie iść za modną metodą, a samemu dobrać dla siebie odpowiednią pielęgnacje. Dlaczego to takie ważne?

Każda skóra jest inna i każda potrzebuje innych składników odżywczych.

Jeżeli znajdziesz już swój sposób na oczyszczanie twarzy, nie zapomnij o odpowiednim nawadnianiu organizmu i prawidłowej, zdrowej diecie! Pamiętaj, że to co wkładasz do środka, będzie widoczne właśnie na twarzy.

Jeżeli opanowałeś powyższe rady, chcę przedstawić Ci 4 błędy, które mogą źle wpływać na Twoją cerę, niezależnie od sposobu oczyszczania.

W dążeniu do doskonałej skóry często zapominamy, jak ważne jest właściwe umycie twarzy. W końcu cały proces nie trwa długo, zanim brud i makijaż mogą zacząć zatykać pory, ustępując miejsca trądzikowi. W niektórych przypadkach zabrudzenia i makijaż mogą nawet powodować bakterie, o których wiadomo, że powodują łojotokowe zapalenie skóry, przewlekłą postać egzemy.

Najlepsze 4 błędy, które możesz popełnić podczas mycia twarzy

1. Myj twarz przed pójściem spać

Jak dbać o cerę twarzy? Chociaż dla niektórych może wydawać się to oczywiste, bardzo ważne jest dokładne umycie twarzy przed snem. Ta podstawowa zasada ma zastosowanie bez względu na to, czy używasz kosmetyków, czy nie, zwłaszcza, że ​​sebum i pot mogą gromadzić się na zewnętrznej warstwie skóry w ciągu dnia.

2. Myj twarzy rano

Jak dbać o cerę twarzy? Mycie twarzy rano jest tak samo ważne jak mycie wieczorem. W ten sposób Twoja skóra będzie odświeżona, a co najważniejsze, będzie lepiej przygotowana do wchłonięcia każdego produktu do pielęgnacji skóry, który zastosujesz później.

3. Unikaj bardzo gorącej wody

Jak dbać o cerę twarzy? Jednym z największych nieporozumień, jeśli chodzi o mycie twarzy, jest to, że wyższa temperatura wody czyści skórę. W rzeczywistości gorąca woda może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Zamiast tego należy myć letnią wodą, która skutecznie usuwa brud, olej i zanieczyszczenia, ale nie szkodzi skórze.

4. Stosowanie niewłaściwego środka czyszczącego

Jak dbać o cerę twarzy? Delikatne środki nawilżające są idealne dla skóry wrażliwej, ponieważ nie powodują podrażnień. Natomiast środki czyszczące na bazie kwasu salicylowego są doskonałym wyborem dla osób ze skłonnością do trądziku. Jeżeli nie jesteś pewna jakich kosmetyków używać, wybierz się do dermatologa, który na pewno pomoże dobrać Ci odpowiedni produkt do Twojej cery.

up-isolated-bright-pink-background-with-copy-space_1289022.htm”>freepik.com

Jak dbać o cerę twarzy?

Dla niektórych porady te mogą być oczywiste, dla innych niekoniecznie. Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja wymaga cierpliwości i czasu. To ile od siebie dajesz, na pewno do Ciebie wróci. Codzienne dbanie o urodę, zaczynając od szklanki wody, idąc przez dietę, a kończąc na oczyszczaniu, przyniesie pozytywny rezultat, z którego na pewno będziesz zadowolona.

Tagi
Źródło: fithacker.ru | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: freepik.com