Dotykowe ekrany w McDonald’s skażone bakteriami fekalnymi! Zjadasz trujące resztki kału

Każdy z nas chce być zdrowy, mieć piękną sylwetkę i prezentować się jak milion dolarów. Nic więc dziwnego, że każdego dnia dbamy o to co ląduje na naszym talerzu i w pocie czoła ćwiczymy te części ciała, które według nas wymagają poprawy.

Jednak każdemu z nas od czasu do czasu zdarzy się zjeść coś mniej zdrowego

Spontaniczna wycieczka lub wyjazd służbowy, a czasem po prostu lenistwo skłania nas do wybrania się do McDonalda.

I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że… na ekranie dotykowym zostały znalezione bakterie fekalne

Zbadano maszyny do zamawiania jedzenia w Wielkiej Brytanii. Znaleziono na nich bakterie grupy coli – bakteriach obecnych w odchodach zwierzęcych i ludzkich.

Klienci McDonald często składają zamówienia za pomocą ekranów dotykowych

London Metropolitan University i Metro.co.uk twierdzi, że pobrali próbki z ośmiu restauracji McDonald’s, w tym sześciu w Londynie i dwóch w Birmingham.

Dotykowe ekrany w McDonald’s skażone bakteriami fekalnymi! Zjadasz trujące resztki kału
google.com

Bakterie Listeria zostały rzekomo wykryte w restauracjach Oxford Street i Holloway Road – powodując listeriozę, która może prowadzić do poronień i martwych urodzeń u kobiet w ciąży

Tymczasem trzy czwarte przebadanych ekranów pokazało ślady bakterii proteusowych, które można znaleźć w kale ludzi i zwierząt.

Stwierdzono, że ekran dotykowy w jednym miejscu zawiera gronkowce i bakterie, które mogą powodować zatrucie krwi i zespół wstrząsu toksycznego

McDonalds, który ma 1300 restauracji McDonald’s w całej Wielkiej Brytanii – kierownicy sieciówek mówią, że ich ekrany są regularnie czyszczone przez cały dzień.

Dotykowe ekrany w McDonald’s skażone bakteriami fekalnymi! Zjadasz trujące resztki kału
google.com

Wykryto również bakterie klebsiella, które powodują bolesne infekcje dróg moczowych, posocznicę, biegunkę, a nawet zapalenie płuc

Dr Paul Matawele, starszy wykładowca London Metropolitan University w dziedzinie mikrobiologii powiedział w Metro.co.uk: „Wszyscy byliśmy zaskoczeni, jak wiele bakterii jelitowych i kałowych było na maszynach z ekranem dotykowym.”

Technologia ekranu dotykowego jest coraz częściej używana w naszym codziennym życiu, ale wyniki te pokazują, że ludzie nie powinni jeść bezpośrednio po ich dotknięciu. Ekrany te są niehigieniczne i mogą szerzyć chorobę

Przebadanych zostało osiem restauracji i wyniki niekoniecznie odzwierciedlają wszystkie gałęzie.

McDonald’s nalega również, aby personel regularnie czyścił ekrany środkami dezynfekującymi, jednak dr Matawele twierdzi, że to nie wystarczy, ponieważ zarazki pozostają przez wiele dni.

Co na to pracownicy słynnej sieciówki restauracji?

Rzecznik McDonald’s powiedział: „Nasze ekrany do samodzielnego składania zamówień są często czyszczone w ciągu dnia za pomocą środków do dezynfekcji. Wszystkie nasze restauracje zapewniają również klientom możliwość mycia rąk przed jedzeniem.”

Co o tym myślisz? Korzystasz z ekranów do zamawiania jedzenia? Jeżeli tak, to czy po ich użyciu myjesz dłonie przed spożyciem posiłku?

Źródło: wykop.pl | Fotografie: www.Instagram.com, www.google.pl | Miniatura wpisu: google.com