Kategorie OtyłośćZdrowie

Dlaczego nie mogę schudnąć? Poznaj 8 powodów przez które nigdy nie stracisz na wadze

Dlaczego nie mogę schudnąć? Próba schudnięcia może być trudna, zwłaszcza gdy jesteś starszy lub od zawsze miałeś nadwagę. Zmiana diety na coś bardziej zdrowego i regularne ćwiczenia mogą nie pokazywać wyników, których szukasz… Dlaczego?

Istnieje wiele powodów, dla których nie można schudnąć, pomimo zmiany nawyków żywieniowych i wizyty na siłowni. 

Pewne nawyki związane z trybem życia lub leżące u ich podstaw czynniki mogą ułatwiać przyrost masy ciała…

Poznaj zatem 8 powodów, dla których ludzie nie tracą na wadze i dowiedz się jak to naprawić.

#1 Dlaczego nie mogę schudnąć? Zły sen

Kiedy nie dostaniesz wystarczającej ilości snu, Twoje ciało nie będzie działać tak jak powinno. Nie wspominając o tym, że kiedy atak bezsenności Cię uderzy, możesz pójść do kuchni na przekąskę w środku nocy, co może doprowadzić do powrotu wagi, którą próbowałeś spalić w ciągu dnia.

#2 Światło w nocy

Według badań, kiedy zwierzęta są narażone na światło w nocy, podczas gdy ich spożycie pokarmu i ruch pozostają stałe, nadal są w stanie przybrać na wadze. Żyjemy w świecie, który ciągle płonie – od świateł miejskich po ekrany telewizorów i telefony komórkowe. Urządzenia elektroniczne mogą zrujnować nasz poziom snu, a niebieskie światło utrudnia zasypianie.

#3Dlaczego nie mogę schudnąć? Przewlekły stres

Stres jest znaną przyczyną przyrostu masy ciała. Może to zwiększyć zaburzenia z poziomem hormonów. Stres prowadzi do przejadania się, co może odwrócić każdy postęp dokonany dzięki diecie i ćwiczeniom.

#4 Leki

Wiele leków może prowadzić do złego działania metabolizmu. Mogą również powodować zwiększać apetyt.

#5 Dlaczego nie mogę schudnąć? Brak motywacji

Nic nie może sprawić, że stracisz motywację do ćwiczeń i diety szybciej niż brak wiary w siebie. Kiedy popełniasz błędy lub przegapisz dzień na siłowni, łatwo jest negatywne o sobie myśleć. To sprawi, że stracisz motywację do dalszych prób. Najlepiej jest zmienić sposób nastawiniea do swojej osoby.

#6 Chemikalia i zanieczyszczenia

Codziennie otaczają nas wszelkiego rodzaju chemikalia – te, o których nawet nie myślimy, w powietrzu, w naszych ogrodach i w naszych domach. Te chemikalia często zwiększają przyrost masy ciała.

#7 Dlaczego nie mogę schudnąć? Stan chorobowy

Kilka stanów klinicznych, które mogą powodować przyrost masy ciała jako skutek uboczny, to problemy z tarczycą. Jeśli okaże się, że przybierasz na wadze i nie możesz jej stracić bez względu na to, co robisz, spróbuj porozmawiać ze swoim lekarzem i poddaj się testom na wiele chorób, które mogą spowodować gwałtowny wzrost masy ciała.

#8 Depresja

Czasami ludzie mogą wpaść w depresję i nawet o tym nie wiedzieć, ponieważ są po prostu przyzwyczajeni do takiego życia. Niestety depresja może również powodować przyrost masy ciała z powodu braku aktywności i przejadania się. Porozmawiaj ze swoim lekarzem o tym, jak się czujesz, a on pomoże Ci poradzić sobie z depresją, by móc ponownie przejąć kontrolę nad swoim życiem i ciałem.

Źródło: fithacker.ru | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: google.com