Najłatwiejsza dieta świata na odchudzanie. Jej przewagą jest sytość i skuteczność

Czym jest dieta 5:2 i czy faktycznie pomoże Ci schudnąć?

Jednym z powodów, dla których decydujemy się ograniczyć jedzenie jest utrata wagi

Dieta 5:2 implikuje przerywany post, ale nie zostawia CIę bez jedzenia.

Zasada jest taka, że jemy normalną ilość jedzenia 5 dni w tygodniu i zmniejszamy dzienną liczbę kalorii w pozostałe 2 dni

Dla kobiet do 500 i 600 dla mężczyzn.

W ten sposób organizm nie odczuwa stresu w diecie przez cały czas i nie gromadzi dodatkowych kalorii

W głodne dni spala wszystko, co jesz w dniach, które są tymi sytszymi. Nic nie jest zatrzymane, a energia, którą otrzymujesz podczas postu, jest rozciągnięta na 2 dni.

Metabolizm jest przyspieszany i następuje bardzo łagodna utrata wagi

Zwróć uwagę na normalne posiłki, aby się nie przejadać. Powinieneś zrezygnować z wypieków, fast foodów i produktów o wysokiej zawartości cukru. Lepiej dać pierwszeństwo zerowej kaloryczności i niskiej zawartości tłuszczu.

W przeciwnym razie nie będzie żadnych wyników!

Nie głodź się! Pamiętaj o zdrowych posiłkach!

Korzyści z diety 5:2

#1 Nie ma ścisłego menu

Ty wybierasz, co jeść. Najważniejsze jest to, że w dni postu jesz ograniczoną ilość kalorii

#2 Nie musisz stale głodować i porzucać wszystkiego, co lubisz jeść

Dzięki tej diecie ryzyko złego samopoczucia jest mniejsze ze względu na ograniczenia żywieniowe, a nie ich całkowity zakaz

#3 Przerywany post ma pozytywny wpływ na zdrowie. Powoduje obniżenie poziomu cukru we krwi i ciśnienia krwi oraz normalizację cholesterolu

Ta dieta pomaga również zmniejszyć ryzyko choroby Alzheimera, raka, cukrzycy i chorób serca. Poprawia się także funkcja i koncentracja mózgu

#4 I, oczywiście, pozbędziesz się także dodatkowych kilogramów!

Jak stosować dietę?

#1 Jeśli z góry zaplanujesz menu i czas posiłków, poczujesz się pewniej. Przygotowując się wcześniej, praca, spotkania z przyjaciółmi i inne zajęcia towarzyskie nie będą Cię zaskakiwać.

#2 Podziel swoje jedzenie na 2-3 posiłki w dniach postu. Lepiej wybrać 2 dni postu w tygodniu, które będą naprzemiennie z dniami, które nie będą pościć. Co najmniej 12 godzin powinno upłynąć między ostatnim posiłkiem wieczorem, a pierwszym następnego dnia.

#3 Ważne jest, by nie wykluczać z menu wszystkich grup żywności. Twoje ciało potrzebuje minerałów, białek, węglowodanów i tłuszczów.

#5 Na dni postu będą odpowiednie następujące produkty: niskotłuszczowe mięso i ryby, białka jaj, owoce o niskiej zawartości cukru, twarożek, jogurt, sałatki, gotowane na parze i gotowane mięso, płatki śniadaniowe, warzywa i jagody.

#6 Nie zapomnij pić dużo wody. Pomoże Ci uniknąć odwodnienia, zmęczenia i bólu głowy. Możesz także napić się herbaty ziołowej.

Jeśli jesteś na diecie 5:2 przez kilka tygodni, ale nie tracisz wagi, spróbuj 3 dni postu (4:3)

Możesz także zmienić menu w dniach, które nie są poszczące.

Jeśli tracisz wystarczająco dużo dodatkowej wagi, możesz przełączyć się na dietę 6:1 i spożywać mniej kalorii tylko raz w tygodniu

A po osiągnięciu pożądanych rezultatów możesz wrócić do swojej zwykłej diety.

Przed zastosowaniem tej diety należy skonsultować się z lekarzem

Nie poleca się tej diety osobom zaburzeniami odżywiania oraz kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Osoby z cukrzycą i chorobami przewlekłymi również muszą zachować ostrożność!

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.instagram.com