Kategorie Choroby psychicznePsychologiaZdrowie

9 produktów, które wykazują działanie antydepresyjne. Słodycze, owoce i smaczne obiady!

Depresja, dieta co jeść? Depresja przez wielu uważana jest za chorobę, która tak naprawdę nie istnieje.

Ludzie często mówią o chorobach psychicznych i fizycznych, jak gdyby były to dwie zupełnie różne rzeczy, ale prawda jest taka, że ​​istnieje między nimi silny związek. Na przykład depresja jest tak samo fizyczna jak psychiczna.

Poniżej znajduje się 9 pokarmów i napojów, które osoby z depresją powinny jeść częściej

#1 Zielona herbata

Ludzie od dawna stosują zieloną herbatę do zwalczania depresji. Jego polifenole zwiększają zaopatrzenie mózgu w dopaminę, „szczęśliwy” neuroprzekaźnik. Zwiększa także wrażliwość na insulinę, która dostarcza glukozy do mózgu. A według jednego badania im więcej zielonej herbaty pijesz, tym więcej korzyści uzyskasz.

#2 Depresja, dieta co jeść?
Migdały

100 gramowa porcja migdałów zawiera do 268 mg magnezu, minerału, który działa cuda na migrenę i depresję. Kobiety i mężczyźni w wieku 19-30 lat potrzebują odpowiednio 310 mg i 400 mg magnezu.

#3 Tłuszcze omega-3

Ułatwiają dostęp serotoniny do mózgu, która ma zasadnicze znaczenie w leczeniu depresji. Naukowo ustalono, że działanie przeciwdepresyjne zwiększa się wraz ze spożywaniem kwasów tłuszczowych omega-3.

#4 Depresja, dieta co jeść?
Awokado

Awokado wypełnione jest potasem, dostarczając 5 mg na 100 gramów. Jest to bardzo ważne, ponieważ stwierdzono, że żywność o wysokim poziomie potasu eliminuje objawy stresu i depresji. Zalecana dawka dla przeciętnego dorosłego wynosi 4 700 mg potasu na dobę.

#5 Czekolada

Brzmi zbyt pięknie? A jednak! Zostało naukowo udowodnione, że kakao w ciemnej czekoladzie zwiększa poziom serotoniny i dopaminy przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości hormonu stresu. 40 gramów ciemnej czekolady dziennie wystarcza do wywołania tego efektu.

#6 Banany

Banany zawierają wysoki poziom tryptofanu, składnika odżywczego, który mózg przekształca w 5-HTP. Następnie 5-HTP przekształca się w serotoninę i melatoninę. Jako dodatkowy bonus, banany są wypełnione potasem i magnezem.

#7 Depresja, dieta co jeść?
Borówki

Borówki amerykańskie są znane ze swoich silnych właściwości przeciwutleniających i zdolności do zmniejszania stresu oksydacyjnego, który jest główną cechą depresji. Co zaskakujące, pomaga nawet mózgowi w rozwoju nowych komórek, które, jak się uważa, leczą depresję.

#8 Szparagi

Szparagi o wysokiej zawartości kwasu foliowego i witamin z grupy B, które zwiększają zdrowie psychiczne, wspomagając przemianę tryptofanu w organizmie.

#9 Szpinak

Wreszcie dotarliśmy do szpinaku, który zawiera kwas foliowy. Jest to ważne, ponieważ niedobór kwasu foliowego jest związany z depresją. Kwas foliowy zwiększa również poziom serotoniny i dopaminy i może być stosowany w celu zwiększenia skuteczności leków przeciwdepresyjnych.

Źródło: fithacker.ru | Fotografie: www.Instagram.com