Poznaj 10 sposobów na skuteczną walkę z wągrami. Przywróć swojej cerze porcelanowy blask!

Problem czarnych wągrów na nosie, czole czy brodzie potrafi skutecznie pozbawić nas pewności siebie. Sklepowe produkty są naładowane chemią i nierzadko jeszcze pogarszają problem. My mamy dla Was 10 domowych sposobów na oczyszczenie wągrów. Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

via GIPHY

#1 Glinka

Glinka to jeden z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania skóry. Naturalną glinkę w sproszkowanej formie dostaniecie w większości aptek i sklepów kosmetycznych. Wymieszajcie ją z wodą aż do uzyskania gęstej pasty, nanieście na problematyczne obszary, a po 15 minutach spłuczcie.

#2 Maska z białka jaja

Ubijcie białko jajka na sztywną pianę i nałóżce na obszary dotknięte wągrami. Zakryjcie chusteczką lub papierową serwetką i nałóżcie bezpośrednio na nią dodatkową warstwę białka, tak grubą jak to tylko mozliwe. Po 20-30 minutach i całkowitych wyschnięciu maski, oderwij chusteczkę od twarzy zdecydowanym ruchem. Na końcu opłucz twarz wodą.

via GIPHY

#3 Mleko i miód

Wymieszaj mleko z miodem i lekko podgrzej miksturę. Aplikuj na problematyczną skórę i przykryj paskami bawełnianymi paskami do depilacji. Gdy mikstura wyschnie, oderwij pasek. Opłucz twarz wodą.

#4 Cynamon i miód

Cynamon połącz z miodem i nałóż na wągry. Przykryj bawełnianym paskiem do depilacji. Po wyschnięciu remedium, oderwij pasek. Opłucz twarz wodą.

via GIPHY

#5 H20

Opłukuj twarz zimną wodą, co najmniej 2 razy dziennie.

#6 Sok z cytryny

Wyciśnij sok z cytryny i nanieś go za pomocą płatka kosmetycznego na wągry. Stosuj co najmniej 2 razy dziennie.

#7 Parówka (zabieg kosmetyczny)

Aby otworzyć i oczyścić pory zastosuj parówkę. W misce zaparz ulubione zioła. Nadstaw twarz nad wrzącym naparem i zakryj ręcznikiem zarówno głowę, jak i miskę. Stworzysz w ten sposób saunę dla twarzy. Wytrzymaj 15 minut, oczyść skórę, a następnie przemyj twarz chłodną wodą.

via GIPHY

#8 Soda oczyszczona i woda

Soda oczyszczona ma wiele zastosowań. Jednym nich jest stworzenie pasty z ciepłą wodą i nałożenie jej na problematyczne obszary na 40 minut. Spłucz letnią wodą. Stosuj 2 razy w tygodniu przez miesiąc.

#9 Peeling cukrowy

Wymieszaj cukier z olejkiem jojoba lub kokosowym. Dodaj ulubione olejki eteryczne. Masuj twarz powstałym peelingiem przez 5 minut, 2-3 razy dziennie, przez tydzień.

#10 Ocet jabłkowy i mięta

Połącz ocet jabłkowy z odrobiną wody i rozgniecionymi liśćmi mięty. Wymieszaj i odstaw na 10 minut. Nakładaj na twarz za pomocą płatka kosmetycznego przed pójściem spać. Rano opłucz twarz chłodną wodą.

via GIPHY

Mamy nadzieję, że znajdziecie swój ulubiony i skuteczny sposób na czarne wągry i na dobre pożegnacie ten problem. Trzymamy kciuki!

Źródło: betterme.guru | Fotografie: www.instagram.com, www.giphy.com | Miniatura wpisu: Źródło: Instagram