Oto, w jaki sposób widzi dziecko do 12 miesiąca życia. Jego wzrok znacznie różni się od naszego

Każdy z nas znajdował się kiedyś w brzuchu mamy, ale nie wszyscy mają świadomość tego, jak wyglądały pierwsze miesiąca naszego życia. Po prostu tego nie pamiętamy! Na szczęście wideo obrazuje, jak wyglądają poszczególne etapy rozwoju wzroku dziecka.

Oto, w jaki sposób widzi dziecko do 12 miesiąca życia. Jego wzrok znacznie różni się od naszego
Udostępnij

Po sześciu miesiącach życia dzieci zaczynają widzieć wyraźniej, a do ósmego miesiąca ich wizja ogranicza się do bardzo małego obszaru.

Dr Romesh Angunawela, twierdzi, że dzieci zaczynają uczyć się odczytywania informacji wizualnych od chwili, gdy po raz pierwszy otwierają oczy:

Początkowo oczy dziecka mogą wydawać się rozbiegane, ze względu na brak koordynacji. To stadium przemija dość szybko i po trzech miesiącach dzieci powinny być w stanie lepiej rozpoznawać twarze znanych im osób. Może to zbiegać się w czasie z ich pierwszym uśmiechem, ponieważ koordynacja mięśni twarzy rozwija się równie szybko.

Po urodzeniu dziecko widzi rzeczy wyraźnie w zakresie od 8 do 10 cm, ale zasięg poszerza się w miarę jego wzrostu. Ostrość widzenia, tak samo jak koordynacja rąk i oczu zaczyna się poprawiać, a niemowlak śledzi oczami coraz mniejsze obiekty. Zobacz sam, w jaki sposób na świat patrzy małe dziecko!