Kategorie Choroby kobieceCiążaDieta i odchudzanieInne choroby kobieceZdrowie

Piękna modelka przez 7 lat nie miała okresu. Teraz spodziewa się dziecka

Holenderska modelka Romee Strijd przez blisko siedem lat nie miała okresu. Mimo wielu przeciwności losu udało się jej w końcu spełnić swoje największe marzenie. Piękność spodziewa się dziecka!

Przez blisko siedem lat nie miała okresu

Dwa lata temu u Rome Strijd, która na co dzień realizuje się jako modelka, zdiagnozowano zespół policystycznych jajników (PCOS). Piękność obawiała się najgorszego, a mianowicie, że choroba zrujnuje jej marzenie o posiadaniu dziecka. Na drodze do jej niespełnionego celu stał styl życia – modelka Victoria’s Secret praktycznie cały czas podróżowała i podlegała restrykcyjnej diecie, co miało przełożenie na jej cykl miesiączkowy. Rome mimo przeciwności losu nie zamierzała się jednak poddawać. Oto jak zmieniła swoje życie:

Zaczęłam szukać naturalnych sposobów na leczenie PCOS i w końcu pojawiła się konkluzja, że powinnam mniej trenować, nie przestrzegać surowej diety, być dla siebie miła i odpoczywać, kiedy tego potrzebuje – wyjaśniła Romee Strijd

Instagram

Marzenie modelki w końcu się spełniło

Wkrótce wprowadzone w życie zmiany przeniosły rezultaty. Piękność już w listopadzie ubiegłego roku poinformowała, że pojawiła się u niej miesiączka. Nie to były jednak w tym wszystkim najwspanialsze. Holenderka dodała także, że wkrótce zostanie mamą!

Do wszystkich kobiet, które starają się zajść w ciążę – uwierzcie w siebie i bądźcie dla siebie wyrozumiałe, nie pozwólcie, aby negatywne myśli przejęły nad wami kontrolę – dodała na koniec Romee Strijd

Instagram

Zespół policystycznych jajników – co to takiego?

Zespół policystycznych jajników (PCOS) to jedna z najczęstszych chorób endokrynologicznych wykrywalnych wśród kobiet. Choć choroba jest wyjątkowo powszechna, bowiem dotyczy 5–8% kobiet w wieku rozrodczym, wciąż nie wiadomo, co tak naprawdę wywołuje schorzenie. Podejrzewa się, że ma ono podłoże genetyczne. PCOS objawia się najczęściej zaburzeniami miesiączkowania (rzadkie miesiączki lub i brak), nadmiernym trądzikiem, zmniejszeniem piersi, powiększonymi jajnikami, otyłością szczególnie uwidaczniającą się w górnych partiach ciała, bezdechem sennym czy przerzedzonymi włosami.

PCOS jest chorobą nieuleczalną (podejmuje się łagodzenia objawów i zapobiegania powikłaniom) . I choć odnotowuje się przypadki samoistnego wznowienia cyklu menstruacyjnego, jak w przypadku holenderskiej modelki, u większości pacjentek objawy postępują do zakończenia okresu przekwitania.

Instagram

Znacznie miesiączki w życiu kobiety

Miesiączka w życiu kobiety świadczy o cyklu pracy całego organizmu. Pojawienie się tzw. okresu jest dowodem synchronizacji ważnych hormonów. Zmiany z kolei mogą świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych, które mogą wynikać chociażby ze złego odżywania, stresu, problemów związanych z funkcjonowaniem tarczycy czy nawet rozwoju nowotworu. Wyjątkiem jest oczywiście ciąża, która jest na swój sposób wyjątkowa.

Modelka pokazała, że mimo przeciwności losu marzenia się spełniają. Wystarczy w nie tylko mocno wierzyć i zrobić wszystko, aby stały się rzeczywistością.

Źródła: www.ofeminin.pl, www.labtestsonline.pl, www.instagram.com
Fotografie: www.instagram.com