Kategorie Choroby kobieceGrzybica pochwyInne choroby kobieceZdrowie

8 wstydliwych i czasem upokarzających rzeczy, które dzieją się z ciałem kobiety w ciąży

Mówi się, że ciąża to piękny czas w życiu kobiety. Na pewno jest to niezapomniane przeżycie. Jednak są też pewne minusy, o których się nie mówi. Dzisiaj chciałam poruszyć ten temat.

Wiele kobiet boi się zajść w ciąże w obawie, że ich ciała zmienią się na gorsze. Nic dziwnego, w końcu to co widzą w Internecie może budzić niepokój. Jednak mało mówi się o tym, co dokładnie zachodzi w ciele kobiety i dlaczego tak się dzieje. Gdy to zrozumiemy, obawy mogą zniknąć. Mowa tutaj o miejscach intymnych kobiet, które zmieniają się podczas błogosławionego stanu.

Co dzieje się z miejscami intymnymi podczas ciąży? Poznaj 8
charakterystycznych objawów, z którymi powinna liczyć się każda przyszła mama.

#1 Ciało kobiety podczas ciąży – Nadwrażliwość

Mówi się, że kobiety w ciąży mają większy apetyt na seks. I to ma swoje uzasadnienie, ponieważ kobiety w tym stanie odczuwają o wiele większą przyjemność i doznania w relacji intymnej z partnerem. Przyszłe mamy mają częstszy orgazm!

#2 Ciało kobiety podczas ciąży – Plamienie

Podczas ciąży organizm kobiety wytwarza więcej śluzu. Jeżeli jest ona bezbarwna, jest to absolutnie normalne, natomiast wydzielina połączona z krwią oznacza, że powinnaś udać się do lekarza.

#3 Ciało kobiety podczas ciąży – Gazy

Niestety, ale to jedna z częstszych nieprzyjemnych dolegliwości towarzysząca kobietom w ciąży. Nie oznacza to jednak, że z ciążą dzieje się coś złego. Jest to jednak ogromny dyskomfort.

#4 Ciało kobiety podczas ciąży – Grzybica

Układ odpornościowy słabnie, a to oznacza, że kobieta w stanie błogosławionym jest narażona na infekcje, także te intymne. Podwyższony poziom estrogenów także może być odpowiedzialny na szybszy rozwój bakterii. Jeżeli nabawisz się infekcji intymnej, koniecznie udaj się do lekarza!

#5 Ciało kobiety podczas ciąży – Żylaki

Niestety, ale tym razem nie chodzi o nogi. Lekarze mówią, że żylaki mogą powstać nawet w pochwie. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że problem minie po porodzie, jednak musisz o niego zadbać.

#6 Ciało kobiety podczas ciąży – Nietrzymanie moczu

Dość popularny problem kobiet w ciąży. Zdarza się, że kobiety te popuszczają niekontrolowanie niewielkie ilości moczu. To na pewno wstydliwe i stresujące, ponieważ może spotkać w każdej sytuacji. Najlepiej zabezpiecz się podpaskami!

#7 Ciało kobiety podczas ciąży – Kolor

Jeżeli zauważysz, że Twoje wargi sromowe zrobiły się ciemniejsze, nie jest to oznaka choroby. Dzieje się tak dlatego, że ilość krwi pompowana do pochwy jest większa. Stąd zmiana koloru skóry.

#8 Ciało kobiety podczas ciąży – Zmiana rozmiaru

Im więcej krwi w pochwie, tym staje się większa. Wiele kobiet mówi, że dzięki temu wagina staje się ciaśniejsza. Jest to w zupełności normalne zjawisko, jeżeli jednak odczuwasz niepokój, powiedz o tym specjaliście. 

Ciało kobiety jest niesamowite, ponieważ możliwości jakie za sobą kryje są nie do opisania. Nas kobiety może to faktycznie przerażać, ale patrząc na to z drugiej strony – jest to fascynujące i piękne. 

Źródło: papilot.pl | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: pinterest.com