Producenci żywności masowo oszukują. Jednak nareszcie powstała Instytucja która to zmieni

Ostatnio głośno jest o mięsie chorych krów, diecie bezglutenowej czy innych spożywczych tematach. Niezależnie od tego, jaką masz dietę, czy jesz mięso czy wręcz przeciwnie, na pewno chcesz, by to co kupujesz było zgodne z etykietą na opakowaniu, by było świeże i by spełniało swoje zadanie… Co jednak robisz, gdy Cię oszukują?

Ile razy zostaliście oszukani przez producenta żywności? Zapewne kilka razy Wam się zdarzyło. Jak się okazuje, takich osób jest o wiele więcej, dlatego poznajcie nową instytucję, która została stworzona po to, by walczyć z producentami żywności, którzy oszukują klientów.

Jeżeli uważacie, że promocja, loteria lub produkt spożywczy przez Was kupiony nie spełnia Waszych oczekiwań, możecie teraz łatwiej dochodzić swoich praw

Pomoc znajdziecie w Centrum Polubownego Rozwiązywania Sporów Dotyczących Żywności. Co więcej, bezpłatnie otrzymacie pomoc, a porad udzielą Wam mediatorzy. Kto uruchomił tę nową instytucję? Odpowiedzialny za to jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Polską Federację Producentów Żywności.

Producenci żywności masowo oszukują. Jednak nareszcie powstała Instytucja która to zmieni
freepik.com

Do Centrum możemy się zgłosić, jeżeli w naszej opinii, zostaliśmy oszukani przed producenta żywności

Jeżeli producent nie uzna naszego zażalenia bądź reklamacji produktu, a my nadal uważamy, że nas oszukano, możemy zgłosić się do Centrum.

Pewnie zastanawiasz się, co czeka Cię dalej?

Andrzej Gantner, dyrektor Polskiej Federacji Producentów Żywności tłumaczy, że Centrum pomaga wypracować rozwiązanie danego problemu. Jak mówi: „Pierwszym punktem, w którym reklamujemy produkt żywnościowy, jest sklep: tam składamy reklamację. Sklep może nas przekierować do producenta, tam toczy się postępowanie zgodne z procedurami. Jeśli reklamacja nie zostanie uznana, producent nam tego odmówi, a my wciąż uważamy że coś jest nie tak, jest dobry moment, aby zgłosić się do Centrum”.

Producenci żywności masowo oszukują. Jednak nareszcie powstała Instytucja która to zmieni
google.com

Nie czeka Cię stanie w kolejkach! Problem możesz zgłosić przez Internet. Pamiętaj jednak, by zbierać dokumenty, które będziesz potrzebował jeżeli będziesz starał się o mediatora.

Zaciekawił Cię ten temat? Jeżeli tak, pokaż ten artykuł osobie, która została oszukana na produktach spożywczych.

Źródło: rmf24.pl | Fotografie: www.freepik.com, www.Instagram.com | Miniatura wpisu: