Kategorie Dieta i odchudzanieOdżywianie

Jeżeli zobaczysz białe paski na piersiach z kurczaka – nie kupuj takiego mięsa. Szkodzi zdrowiu

Białe paski na piersiach z kurczaka – co oznaczają i czy można je jeść? Pewnie większość z Was zauważyła, że coraz częściej można spotkać na piersiach z kurczaka białe prążki. 

To oznacza jednak, że mięso nie jest takie, jakie być powinno. Jeżeli znajdziesz takie paski na mięsie, możesz śmiało poszukać innego, ponieważ to ma znikome wartości odżywcze

Takie mięso jest również tłuste i prawdopodobnie zostało pozyskane ze źle traktowanych zwierząt. W naszym kraju, mięso z kurczaka jest chętnie kupowane, dlatego też producenci starają się dostarczyć go jak najwięcej w jak najkrótszym czasie.

Dlatego powinniśmy świadomie wybierać produkty spożywcze, a zwłaszcza mięso. Jeżeli zauważymy dziwny kolor, białe pręgi lub inny podejrzany wygląd, powinniśmy zrezygnować z kupienia mięsa w tym miejscu. Mięso nie powinno pachnieć fetorem ani rozpadać się w rękach.

Białe paski na piersiach z kurczaka

Przed zakupem, sprawdź skąd pochodzi mięso, a także zwróć uwagę na datę przydatności do spożycia. Jeżeli zauważysz na mięsie sporo białych pręg, mięso to nie nadaje się do spożycia.

Białe paski na piersiach z kurczaka – skąd się biorą?

Przedstawiciele organizacji Compassion In World Farming twierdzą, że mięso w prążki może pochodzić od kurcząt, które cierpiały na poważne choroby mięśni. To mięso zawiera powiększone komórki tłuszczowe i tkanki łącznej. 

Białe paski na piersiach z kurczaka – co na to specjaliści?

Czasopismo Poultry Science oraz Italian Journal od Animal Science opublikowali badania naukowe dotyczące białych prążków. Okazuje się, że mięso z białymi prążkami pochodzi z hodowli, gdzie stosuje się metody sztucznego napędzania jak najszybszego wzrostu zwierząt. Wnioski nasuwają się same…

Izba Gospodarcza Krajowej Rady Drobiarstwa przekonuje, że białe prążki na kurzym mięsie nie stanowi zagrożenia dla zdrowia człowieka.

Nie wiem jak Ty, ale ja będę jeszcze mocniej zwracała uwagę na mięso, które kupuję. 

A Ty? Uważasz, że białe prążki na piersiach z kurczaka mogą stanowić zagrożenie czy wręcz przeciwnie?

Źródło: zdrowepasje.pl | Fotografie: www.Pinterest.com | Miniatura wpisu: pinterest.com