Kategorie Choroby męskieZdrowie

30% problemów z płodnością pochodzi od mężczyzn. Winowajcą może być WiFi

Problem bezpłodności dotyka coraz więcej par. Przyczyn może być wiele, jednak najnowsze doniesienia nie napawają przekonaniem, że sytuacja ta miałby ulec zmianie na lepsze.

Czasami mają na to wpływ rzeczy, których kompletnie o to niepodejrzewany. Faktem jest także, że jeszcze nie wiemy dokładnie jaki wpływ na płodność mają technologie, ale jak się okazuje z najnowszego badania – nie za dobre.

Jeśli starasz się o dzieci już przez jakiś czas i nie odniosłeś sukcesu, odpowiedź na ten problem może być w Twojej kieszeni.

Kumiko Nakata, naukowiec z Japonii, odkryła, że fale elektromagnetyczne z urządzeń WiFi, takich jak telefony komórkowe i routery domowe, mogą wyrządzić znaczne szkody plemnikom.

Prześledziłam dla Was najnowsze badania i podzielę się nimi z Tobą.

Bezpłodność mężczyzn – 30% problemów z płodnością pochodzi od mężczyzn

Według Światowej Organizacji Zdrowia około  15% par na świecie ma problemy z posiadaniem dzieci. Co najmniej jedna trzecia problemów z płodnością pochodzi od mężczyzn . 

Oczywiście, niepłodność mężczyzn może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak złe środowisko, stres, zła dieta, genetyka itp. Jednak mała rzecz, taka jak trzymanie telefonu komórkowego w kieszeni, może mieć także na to wpływ i to nie pozwala Ci rozwijać swojej rodziny.

Bezpłodność mężczyzn – Eksperyment z ekspozycją WiFi

Japońscy naukowcy pobrali próbki od  grupy 51 mężczyzn i podzielili je na 3 grupy. Korzystali również z  urządzenia WiFi, replikując telefon komórkowy.

Jedna grupa mężczyzn nie uzyskała żadnej ekspozycji z routera WiFi.

Druga grupa miała osłonę WiFi.

Trzecia grupa miała pełną ekspozycję.

Próbki umieszczono stosunkowo blisko urządzenia WiFi, replikując telefon komórkowy noszony w kieszeni spodni, a wyniki zostały wykonane po różnych czasach.

Bezpłodność mężczyzn Plemniki ulegają uszkodzeniu po 2 godzinach

Te odkrycia były nieco przerażające. Podczas gdy pod wpływem sygnału WiFi przez 30 minut, nie miało to prawie żadnego wpływu, dłuższa ekspozycja zaczęła wykazywać imponującą różnicę.

Po zaledwie 2 godzinach wskaźnik ruchliwości grupy nienaświetlonej wynosił 53,3%, grupy osłonowej 44,9%, a grupy narażonej tylko 26,4%

24 godziny później wskaźnik martwej spermy w grupie narażonej, wynosił 23,3% w porównaniu z 8,4% w przypadku próbek nienaświetlonych.

Mamy więcej telefonów komórkowych niż ludzi na świecie

Te statystyki mówią, że liczba aktywnych telefonów komórkowych jest większy niż rzeczywisty ludności świata, co oznacza, że sporo osób ma więcej niż jeden telefon, a efekt z jego fal może zrobić więcej szkody jak pożytku.

Pani Nakata określiła, że być może proste rozwiązanie, takie jak trzymanie telefonu na biurku zamiast w kieszeni, będzie miało znaczenie dla niektórych rodzin…

Gdzie zazwyczaj trzymasz telefony komórkowe i co myślisz o tych badaniach? A może sam cierpisz na bezpłodność i szukasz rozwiązania lub zrozumienia, skąd wzięła się u Ciebie? Podziel się z nami swoją opinią.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com