Kategorie Zdrowie

Ostrożnie z antybiotykami dla dzieci. Uodporniony organizm w tak młodym wieku to poważny problem

Na pewno nie raz Ty lub Twoje dziecko przyjmowaliście antybiotyk. Większość z nas miała choć raz w swoim życiu jedno pudełeczko do zużycia.

Nie da się ukryć, że antybiotyki są potrzebne

Niejednokrotnie ratują życie, jednak ich zbyt częste stosowanie może przynieść uodpornienie organizmu na ich działanie i tu zaczyna się problem.

Post udostępniony przez Ania (@mama_w_de)

Niektóre antybiotyki na częste choroby są przepisywane rutynowo

To oznacza, że zwalczają szerokie spektrum bakterii, która wywołuje konkretną infekcje. Problem w tym, że lekarze nadużywają przepisywania antybiotyków.

Stowarzyszenie AAP i Pediatric Infectious Diseases Society opracowały listę, która ma pomóc rodzicom zrozumieć kwestie antybiotyków, które lekarze przepisują ich dzieciom

Opracowanie to ma posłużyć jako pomoc i uwiadomienie w tej ważnej kwestii. Dzięki temu rodzice będą mogli świadomiej czuwać nad tym, co przepisuje ich dziecku lekarz.

Autorzy sugerują, że przyjmowanie antybiotyków, które mają szerokie działanie, przyczyniają się do uodparniania

Dzieci często łapią wszelkiego rodzaju infekcje i lekarze zalecają, by leczyć je za pomocą antybiotyku, ponieważ to one szybko pozwalają doprowadzić malucha do zdrowia. Jednak badacze radzą, by unikać ich częstego stosowania.

Zarówno rodzice, jak i lekarz chcą, by mały pacjent wyzdrowiał jak najszybciej to możliwe

Jednak nie należy przekładać tego nad dalsze zdrowie. Jeżeli lekarz zbyt często wystawia Twojemu dziecku antybiotyk, nie bój się zadać mu kilka nurtujących Cię pytań. Mówi się, że antybiotyk należy podawać tylko w razie infekcji bakteryjnych, nigdy wirusowych.

Co więcej, możesz sama bardzo dużo pomóc swojemu dziecku!

Warto dowiedzieć się więcej np. o stawianiu baniek czy domowych lekarstwach, ktore także postawią dziecko na nogi podczas przeziębienia.

Zgłaszanie swoich obaw w trosce o swoje dziecko nie jest niczym złym!

Źródło: wykop.pl | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com