Kategorie Medycyna naturalnaZdrowie

Uciskaj dwa punkty na nogach! Szybko pozbędziesz się sztywności kolan i bólu pleców

Wraz z wiekiem zaczyna dokuczać nam sztywność stawów. Ból pleców czy kolan jest dość powszechny. Na rynku dostępne jest wiele produktów, które pomagają w bólach i stanie zapalnym, jednak część osób nie chce ich stosować ze względu na zawarte w nich substancje.

Akupresura to starożytna sztuka uzdrawiania za pomocą palców. Naciskając punkty na ciele, stymulujesz naturalne zdolności samoleczenia w organizmie. Zawodowy terapeuta z Uniwersytetu w Melbourne twierdzi, że akupresura pochodzi ze starożytnych Chin i wiele osób korzysta z jej dobrodziejstw. Technika ta pomaga się zrelaksować, poprawić krążenie i łagodzić sztywność mięśni.

Które punkty pomogą złagodzić sztywność?

akupresura-2

Dwa punkty polecane przez specjalistów to GB34 i ST36.

W czym jeszcze pomoże akupresura?

Oprócz tego, że łagodzi sztywność, punk GB34 pomoże złagodzić nudności, wymioty, ból kulszowy i ból bioder. Z kolei punkt ST36 łagodzi bóle miesiączkowe, tonuje mięśnie, łagodzi objawy zmęczenia i pomaga w trawieniu.

akupresura-1

Co jeszcze pomoże złagodzić sztywność kolan?

Zaleca się długi sen, dzięki czemu mięśnie mają dużo czasu na regenerację. Ważne jest również, aby utrzymywać je w cieple. Gorący prysznic lub kąpiel również może okazać się pomocna. Gorąca woda zwiększy przepływ krwi i pomoże mięśniom się zrelaksować.

Źródło: remedydaily.com | Fotografie: remedydaily.com