Kategorie Zdrowie

Leki na ADHD produkują narkomanów. Tak uważają specjaliści, którzy leczą chore dzieci

ADHD do dziś budzi kontrowersje. O ile nie dziwi fakt, że są ludzie, którzy uznają te chorobę oraz Ci, którzy kompletnie jej nie akceptują, o tyle dziwne jest, że lekarz, który nadał temu przypadkowi życie, na łożu śmierci stwierdził, że ADHD jest doskonałym przykładem fikcyjnej choroby.

Jaka jest więc prawda?

Lekarze także mają podzieloną opinie na temat ADHD. Niektórzy uważają, że ostateczne oświadczenie dr Eisenberga było przesadą, a inni uważają, że w końcu ktoś wypowiedział prawdę na głos.

Prawdą jest jednak, że często przylepia się dziecku ADHD, jeżeli trudno jest zdiagnozować inną przyczynę Jego zachowania

Wyjaśnia to także psycholog Harvard Jerome Kagan. To On jest jednym z najbardziej znanych ekspertów w dziedzinie rozwoju dziecka na świecie:

”Wróćmy do 50 lat. Mamy siedmioletnie dziecko, które nudzi się w szkole i niszczy przedmioty. Wtedy był nazywany leniwym. Dzisiaj mówi się, że cierpi na ADHD . . . Każde dziecko, które nie radzi sobie dobrze w szkole, zostaje skierowane do pediatry, a pediatra mówi: „To ADHD”. W rzeczywistości 90% z tych 5,4 miliona dzieci nie ma nieprawidłowego metabolizmu dopaminy.”

Niektórzy twierdzą, że „ojcowi” ADHD czyli Eisenbergowi, ta fikcyjna choroba po prostu pomagała zarobić na życie. Sprzedawał On leki rodzicom dzieci, które jak twierdził, mają ADHD.

Niestety, ale do dziś dzieci z ADHD stale otrzymują leki. Co więcej, tych dzieci ciągle przybywa!

Lekarze chętnie przepisują leki i współpracują z firmami farmaceutycznymi. Przykład? Asystent dyrektora Pediatric Psychopharmacology Unit w Massachusetts General Hospital i profesor psychiatrii w Harvard Medical School zarobił „1 milion dolarów zysku od firm farmaceutycznych w latach 2000-2007.„

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie takie dane przerażają

Zastanówmy się czy te leki są w ogóle bezpieczne… Przecież przyjmują je regularnie najmłodsi.

Działania niepożądanych zachowań po zażyciu leków jest niestety długa i niebezpieczna, a mianowicie:

– Zmieszanie

– Depersonalizacja

– Wrogość

– Halucynacje

– Reakcje maniakalne

– Myśli samobójcze

– Utrata przytomności

– Złudzenia

Właśnie dlatego niektórzy uczeni uważają, że jest to narkotyzowanie dzieci. Edward C. Hamian, członek-założyciel Royal College of General Practitioners powiedział:

”ADHD to oszustwo mające na celu usprawiedliwienie rozpoczynania przez dzieci życia uzależnionego od narkotyków„

A co Ty myślisz na ten temat?

Źródło: zdroweporadniki.pl | Fotografie: www.Instagram.com | Miniatura wpisu: google.com