×

87-latek dokonał niezwykłego: przepłynął blisko 4 km, przejechał 180 km i przebiegł maraton

Ludzie są zdolni do rzeczy niezwykłych i to bez względu na wiek. Udowodnił to właśnie 87-letni mężczyzna, który ukończył piekielnie trudne i wycieńczające zawody triatlonowe organizowane przez World Triathlon Corporation. Stał się tym samym najstarszym człowiekiem, który dokonał tego niezwykłego osiągnięcia.

Ironman, czyli zawody triatlonowe

Zawody Ironman są organizowane na dystansach 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km bieg. Każdy z tych odcinków jest pokonywany przez zawodników bezpośrednio jeden po drugim. Ukończenie jednego z tych 3 etapów stanowiłoby dla wielu ludzi barierę nie do pokonania, a co dopiero wszystkich na raz.

Niesamowity człowiek

Pochodzący z Japonii 87-letni Hiromu Inada dziś został najstarszą osobą, która ukończyła zawody Ironman, dzięki czemu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Starszy mężczyzna ukończył wyścig z czasem 16 godzin 53 minuty i 49 sekund.

Hiromu, emerytowany dziennikarz telewizyjny, od ośmiu lat bierze udział w wyścigu w swojej grupie wiekowej podczas corocznych mistrzostw świata. Ukończył wyścig trzykrotnie ustanawiając tym samym nowy rekord dla najstarszego zawodnika w 2016 roku, po czym pobił go w 2018.

To niezwykle trudny wyścig dla człowieka w moim wieku. Postanowiłem jednak rzucić sobie wyzwanie i sprawdzić, czy jestem w stanie ukończyć te zawody. Dzięki ludziom, którzy kibicowali mi na każdym kroku, czułem się zobowiązany spełnić ich oczekiwania – powiedział Hiromu w wywiadzie dla Japan Times

Myślę, że byłem w stanie ukończyć wyścig tylko dzięki wsparciu, które płynęło do mnie z całego świata. Nie myślę o swoim wieku – dodał

Trener Japończyka, Kiyomi Niwata, powiedział, że ma nadzieję, że jego podopieczny nadal będzie brał aktywny udział w zawodach i wkrótce dołączy do kategorii +90 lat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!