10 naturalnych sposobów by pocić się mniej i pożegnać nieprzyjemny zapach

Poci się każdy i nie ma od tego ucieczki. Brak potu oznacza choroby, ale także jego nadmiar jest problemem. Istnieją jednak domowe sposoby, by w przypadku nadmiernego pocenia, poradzić sobie z przykrym zapachem i uporczywym uczuciem wilgoci. Oto one!

via GIPHY

#1 Olejek drzewa herbacianego

By przygotować to remedium potrzebujesz olejku z drzewa herbacianego i płatka kosmetycznego. Nasącz go w olejku i nanoś delikatnie na miejsca,w których nadmiernie się pocisz. Rób to regularnie, by zauważyć efekty!

#2 Rumianek

przygotuj rumiankowa herbatę i pozostaw ją do wystygnięcia. Namocz wacik kosmetyczny przecieraj nim obszary nadmiernego pocenia się. Stosuj co najmniej 2 razy dziennie.

via GIPHY

#3 Olej kokosowy

Olej kokosowy wspiera leczenie nad potliwości. Wmasuj go w miejsca, w których odczuwasz nadmiar potu. Pozostaw do wchłonięcia.

via GIPHY

#4 Cytryna

To świetny sposób na potliwość. Wymieszaj tyle samo soku z cytryny i sody, aż do uzyskania gładkiej pasty. Aplikuj ją za pomocą płatka kosmetycznego na problematyczne miejsca. Trzymaj na skórze 20 minut, a następnie spłucz. Wykonuj ten zabieg raz dziennie!

#5 Soda oczyszczona

Przygotuj pastę z wody i sody oczyszczonej. Ma być gęsta. Dodaj 3-4 krople ulubionego olejku. Aplikuj na potliwe miejsca i pozostaw na nich 15 minut. Dokładnie zmyj. Stosuj 3-4 razy w tygodniu.

via GIPHY

#6 Szałwia

Zagotuj łyżkę suszonej szałwii i 2 szklankach wody. Ostudź to pokojowej temperatury. Tak przygotowaną wodą umyj te części ciała, które pocą się najmocniej. Stosuj przez tydzień, 3-4 razy dziennie. Taka kuracja pozwoli Ci pożegnać nadmierne pocenie się.

#7 Czarna herbata

Wrzuć 2 torebki mocnej czarnej herbaty do 3 szklanek zagotowanej wody przelanej do miski. Zaparzaj 10 minut. Zamocz w naparze czysty mały ręcznik i nacieraj nim obszary, w których odczuwasz nadmierną potliwość. Jeśli pocą się Twoje dłonie lub stopy – mocz je przez 20 minut. Stosuj raz dziennie przez 4 tygodnie.

via GIPHY

#8 Oczar

To świetne remedium na pot! Namocz w nim (w hydrolacie, naparze, olejku) płatek kosmetyczny i przykładaj go centymetr po centymetrze w obszarach, które ciągle się pocą. Stosuj codziennie, najlepiej rano.

#9 Ocet jabłkowy

Najpierw dokładnie umyj te miejsca na ciele, w których odczuwasz potliwość. Następnie natrzyj je octem jabłkowym, aplikowanym na płatku kosmetycznym. Pozostaw na noc. Rano spłucz i umyj skórę. Następnie nanieś odrobinę talku lub suchego dezodorantu.

via GIPHY

#10 Sok z trawy pszenicznej

To jeden z najlepszych sposobów na pot! Wystarczy wypijać szklankę-dwie dziennie, przez 2-3 tygodnie, by zauważyć rezultaty. Pocenie będzie łagodniejsze, a temperatura ciała wyrówna się.

Szczególnie teraz, gdy temperatury dobijają do 30, nadmierna potliwość potrafi uprzykrzyć nam życie. Dlatego wypróbujcie te naturalne sposoby i koniecznie dajcie nam znać, który sprawdził się w Waszym przypadku!

via GIPHY