Kategorie PsychologiaRozwójZdrowie

10 cech przez które kobiety uważają starszych mężczyzn za lepszych partnerów

Czy przeszło Ci przez myśl kiedykolwiek, by związać się ze starszym partnerem? Zapewne tak, więc dzisiaj postaram się Wam wytłumaczyć, dlaczego taka myśl w ogóle miała miejsce.

Często złośliwi ludzie mówią, że kobiety łączą się ze starszymi mężczyznami tylko z pobudek finansowych, jednak nie jest to prawdą. Takie związki są stabilne i szczęśliwe i wynika to z zupełnie innych rzeczy.

Wygląda na to, że sporo kobiet chce spędzić życie ze znacznie starszymi mężczyznami

Poznaj 10 cennych powodów, dla których tak się dzieje…

#1 Są dojrzali

Powszechnie wiadomo, że kobiety dojrzewają wcześniej niż mężczyźni. Właśnie dlatego młodsi chłopcy, którzy zwykle są w wieku, w którym wciąż chcą wypróbować różne rzeczy i odkrywać świat przed nawiązaniem poważnego związku, po prostu nie są dla nich odpowiednimi partnerami.

Starsi mężczyźni mogą wydawać się bardziej wiarygodni i atrakcyjni dla kobiet gotowych na głębsze zobowiązania i rodzinę. 

#2 Mają życiową mądrość

Wszyscy słyszeliśmy, że wraz z wiekiem przychodzi… wielka mądrość. Wydaje się, że Oscar Wilde się mylił, ponieważ badania dowodzą,że starsi mężczyźni są bardziej inteligentni niż młodsi. Możliwym powodem jest ich szersze doświadczenie życiowe.

Kobiety potwierdzają to odkrycie. Są pewne, że starsi mężczyźni przeszli wiele życiowych doświadczeń, które skutecznie nauczyły ich różnych lekcji. Można to zobaczyć poprzez rozmowy z nimi i podejście do życia.

#3 Wiedzą czego chcą

Inną cenną cechą, którą podkreślają niektóre kobiety, jest to, że starsi mężczyźni mają mniej bałaganu w swoim życiu – a to oznacza stabilność. A to cecha uwielbia przez kobiety! Wiedzą dokładnie, czego chcą, jak je zdobyć i jaki to ma sens. Dlatego zwykle nie marnują czasu na granie w gry. I dlatego nie mają barier, jeśli chodzi o kontakt z każdym, od kogo potrzebują pomocy lub porady.

#4 Są bardziej stabilni finansowo

Większość kobiet naprawdę chce być samodzielnie zabezpieczona finansowo. Jednak lubią mieć poczucie, że w razie problemów, będą miały na kogo liczyć. Co więcej, zakładając rodzinę, musisz upewnić się, że Twój mężczyzna ma wystarczającą ilość pieniędzy i zasobów, aby zapewnić wsparcie, którego potrzebujesz Ty i Twoje dzieci. I właśnie tam starsi mężczyźni zwykle tym wygrywają.

Przeciętny mężczyźni po dwudziestce ma zwykle mniej zasobów i mniej oszczędności niż starsi mężczyźni. Młodsi faceci wciąż muszą się rozwijać i rozwijać swoją karierę. Szukają możliwości finansowych, a rodzina nie jest dla nich na ten momen najważniejsza.

#5 Są partnerami

Dojrzała miłość polega na cierpliwości, trosce, zaufaniu, a czasem na niezależności, a nie na czymkolwiek innym. Jeśli jest przynajmniej jedna osoba, która jest mądrze przygotowana, aby rozpocząć dyskusję na temat problemów, istnieje nadzieja na trwałość związku.

Dlatego kobiety doceniają fakt, że ich mężczyźni mogą być partnerami, a nie kimś, kto chce sprawić, by świat się wokół kręcił tylko wokół niego. Kobietom nie trzeba mówić, co robić. Równość jest rzeczą, która naprawdę się liczy.

#6 Nie mają problemu z pomaganiem kobietom w domu

Kobiety potrzebują pomocy w pracach domowych i wydaje się, że starsi mężczyźni mają mniej uprzedzeń w tym zakresie. Widzimy to w wielu komentarzach kobiet na Facebooku, które piszą, że ich starsi mężczyźni nigdy nie twierdzili, że prace domowe były tylko pracą kobiety. 

Na przykład niektórzy mężczyźni zmywają naczynia po posiłkach, a nawet piorą własne ubrania. Oczywiście nie oznacza to, że muszą to robić przez cały czas, ale mogą być pomocni, gdy zajdzie taka potrzeba.

#7 Wiedzą, jak leczyć kobiety

Wygląda na to, że kobiety doceniają wszelkie relacje, jakie mogli mieć starsi mężczyźni. Nic dziwnego, skoro naprawdę mieli wystarczająco dużo czasu, aby się rozwinąć i ćwiczyć umiejętności właściwego traktowania kobiet.

Wiedza o tym, co sprawia, że miłość przetrwa daje starszym mężczyznom nieco przewagi. Rozumieją, czego kobiety zwykle potrzebują i co sprawi, że będą szczęśliwe. Wiedzą, jak uniknąć (lub przynajmniej spróbować uniknąć) tych samych problemów, przez które już przeszli. A to sprawia, że ​​relacja jest o wiele łatwiejsza.

#8 Są charyzmatyczni

Starsi mężczyźni mają wyjątkową atrakcyjność, która wyzwala coś u kobiet. Przewaga jest przede wszystkim w ich wyglądzie – szlachetne zmarszczki wokół oczu, posiwiałe włosy czy lekki zarost. Mają też własny sposób prezentowania się, a kobietom podoba się sposób, w jaki się zachowują i śmieją. Wyróżniają się wyjątkowym wyczuciem stylu, ponieważ zwykle nie podążają za trendami w modzie tak bardzo, jak chłopcy 15 lat młodsi.

#9 Nie szukają dramatu

Spójrzmy prawdzie w oczy, kobiety są dość emocjonalnymi stworzeniami. Mogą łatwo przesadzać i działać bez zastanowienia. Dlatego ważne jest, aby miały mężczyzn, którzy są w stanie zmusić je do zatrzymania się i złapania oddechu. I wygląda na to, że starsi mężczyźni mają tę umiejętność.

Wierzymy, że po prostu nie szukają już żadnych dramatów ani konfliktów. Wolą nie kłócić się o zwykłe problemy. I nawet jeśli istnieje problem, mogą usiąść i porozmawiać o nim jak dorośli i znaleźć rozwiązanie, które będzie korzystne dla wszystkich stron.

#10 Zapewniają poczucie bezpieczeństwa

W rzeczywistości bezpieczeństwo jest jedną z naszych podstawowych potrzeb, zgodnie z hierarchią potrzeb Maslowa. A co może uczynić kobiety bezpiecznymi w ich codziennym życiu? Wierzymy, że wszystkie rzeczy, które omówiliśmy powyżej, mogą to zrobić.

Wydaje się, że starsi mężczyźni są w stanie lepiej zapewnić wszystkie te rzeczy i zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa.

Masz doświadczenie w takich związkach? A może byłaś z mężczyzną w swoim wieku i ze starszym i potrafisz doskonale opisać różnice między nimi? Jeżeli tak, koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami w komentarzu na Facebooku.

Źródło: brightside.me | Fotografie: www.freepik.com | Miniatura wpisu: freepik.com